سوالات متداول

4444

سوالات متداول بشکه پلاستیکی

PENAD PLASTIC Co
بشکه پلاستیکی از چه موادی ساخته می شوند؟

بشکه پلاستیکی شرکت پناد پلاستیک از جنس HDPE می باشد. پلی اتیلن با چگالی بالا ماده ای عالی برای ساخت بشکه است زیرا بی اثر بوده و در برابر تغییر pH بسیار مقاوم است. همچنین  رنگ آبی بشکه پلاستیکی باعث شده تا در برابر نور خورشید و پرتو فرابنفش مقاوم باشد تا به درون بشکه و محصول نفوذ نکند. بشکه پلاستیکی 220 با دیواره های محکمی ساخته شده تا امنیت محصولات ذخیره شده را تضمین کند و همینطور احتمال نشتی مایعات خطرناک را به شدت کاهش دهد. همچنین بشکه پلاستیکی دارای دو نوع دهانه بسته و دهانه باز است که معمولا از بشکه هاي دهانه بسته جهت مظروف سازي مایعات با ویسکوزیته کمتر (روان) و دهانه باز جهت مظروف سازي محصولات با ویسکوزیته بالا شامل موادر پودري و جامدات استفاده می گردد. 

مزایای بشکه پلاستیکی نسبت به بشکه فلزی چیست؟

قابلیت ضربه پذیری بدون شکست و امکان بازگشت به حالت اولیه، تحمل فشار داخلی تا سه بار بدون از هم گسیختگی، عدم واکنش پذیری با مواد خورنده، آب بند بودن کامل بشکه بدون هیچگونه درز، خود رنگ بودن بشکه و عدم نیاز به رنگ آمیزی، عدم نیاز به استفاده از اپوکسی در داخل بشکه و قابلیت ظرف شدن مواد غذایی و دارویی از جمله مزایای بشکه پلاستیکی است. یکی دیگر از عوامل مهمی که باید به آن توجه کرد، به خصوص در هنگام حمل و نقل یا ذخیره سازی، وزن است. بشکه پلاستیکی به طور متوسط تقریباً نصف یک بشکه فلزی وزن دارد.

معنای کد UN درج شده بر روی بشکه چیست؟

اگر یک بشکه دارای استاندارد un باشد، به این معنی است که دارای گواهینامه لازم به جهت ذخیره سازی و یا حمل و نقل مواد خطرناک یا آسیب رسان است. رتبه بندی سازمان ملل توسط سازمان ملل تنظیم شده و برای اطمینان از اینکه بسته بندی صنعتی، مانند بشکه پلاستیکی یا بشکه استیل، استانداردهای سختگیرانه امنیتی را رعایت می کند، طراحی شده است.

کد درج شده بر روی بشکه به این صورت است: 1H1 / Y 1.2 / 100 1H1: بشکه 220 لیتری پلی اتیلنی دهانه بسته، y1.2: گروه دسته بندی با درجه خطر متوسط و حداکثر چگالی ماده داخل بشکه، 100: فشار تست نشتی

بشکه پلاستیکی حاوی گواهی un امکان حمل و نقل بین المللی را دارد.

چه تست هایی بر روی بشکه پلاستیکی انجام می شود؟

پس از اتمام ساخت بشکه به جهت اطمینان از صحت، سلامت و کارایی اش تست های مختلفی اعم از تست های انبارش، نشتی، پرتاب، ارتعاش و … بر روی بشکه های پلاستیکی انجام می شوند. تست بشکه پلاستیکی برای اطمینان از کیفیت بشکه و دریافت گواهینامه ها بسیار حائز اهمیت است. 

کارخانه تولید بشکه پناد پلاستیک انواع روش‌های تست بشکه پلاستیکی مربوط به سلامت و مقاومت را انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل کند بشکه هایی با دوام بالا، استقامت بالا و استحکام بالاتری تولید کند تا بتواند محصول و مواد مورد نیازتان را در اسرع وقت و با بهترین کیفیت تحویل دهید.

بشکه های پلاستیکی را تا چند ردیف بر روی هم می توان انبار کرد؟

انبارش بشکه های پلاستیکی بسته به شرایط ظرف شدن ماده و شرایط نگهداری در انبار متفاوت است. در شرایط مناسب می توان تا سه ردیف این کار را انجام داد. اما در صورت عدم وجود هر کدام از الزامات، این سه ردیف به دو ردیف کاهش می یابد.

گروه بسته بندی و یا همان PG بشکه پلاستیکی چیست؟

به دسته بندی مواد خطرناک به سه بخش: با درجه خطر بالا (x) پکینگ گروپ 1، با درجه خطر متوسط (y) پکینگ گروپ 2، با درجه خطر پایین (z) پکینگ گروپ 3 گویند.

اطلاعات کامل راجع به فروش بشکه پلاستیکی ۲۲۰ لیتری و همچنین قیمت بشکه پلاستیکی دهانه بسته و دهانه باز و نحوه ارتباط با شرکت پناد پلاستیک

برای اطلاع از قیمت محصولات پنادپلاستیک تماس بگیرید

۵ – ۲۲۹۲۶۳۴۳ – 021

اگر موادی که خاصیت اسیدی دارند داخل بشکه نگهداری شوند باعث خوردنگی بشکه نمیشوند؟

این بشکه ها به سبب استفاده از مواد پلی اتیلنی مقاوم در ساختارشان، در برابر خوردگی بسیار مقاوم هستند. اکثر فلزات در برابر خوردگی آسیب پذیر هستند. بشکه های فلزی گاهی اوقات با پلی اتیلن پوشیده می شوند که به آنها مقاومت موقت در برابر خوردگی می­دهد. با این حال، شکی وجود ندارد که در مقایسه بشکه پلاستیکی و فلزی بشکه پلاستیکی ذخیره‌کننده مناسب تری برای مواد خورنده است. همانطور که ممکن است بدانید، اسیدیته مواد غذایی از کم تا زیاد متفاوت است. برخی مواد، اعم از برخی مواد غذایی، خورنده هستند و می توانند فلز را از بین ببرند.

آیا بشکه ها اندازه های مختلف دارند؟

بشکه پلاستیکی که پناد پلاستیک به فروش می رساند دارای سایز 220 لیتری است. انتخاب بشکه پلاستیکی با اندازه مناسب جهت ذخیره و حمل ایمن محصول شما و صرفه جویی در هزینه ها بسیار حائز اهمیت است. یک نکته اساسی در هنگام انتخاب بشکه پلاستیکی، وزن و چگالی محصولی است که باید در بشکه‌ ها ذخیره شود. بشکه پلاستیکی با ظرفیت کم شامل بشکه 30 لیتری ، 40 لیتری، 45 لیتری است. این موارد در صورت نیاز به مخازن با اندازه کوچک تا متوسط، بهترین گزینه هستند.

با این حال، اگر محصولات با مقدار بیشتری برای ذخیره دارید، توصیه میشود بشکه های پلاستیکی بزرگتر را انتخاب کنید. در این حالت میتوانید بشکه پلی اتیلنی با ظرفیت متوسط 50 ، 55 ، 75 و 110 لیتری را انتخاب کنید. همچنین میتوانید بشکه پلاستیکی بزرگتر 220 ، 250 و 350 لیتری را انتخاب کنید.

آیا میشود تو این بشکه ها گل و گیاه کاشت؟

بله. در مقالات متعددی به این موضوع اشاره کرده ایم که غالبا از بشکه های بازیافتی می توان به عنوان باغچه عمودی استفاده کرد. این مورد مصرفی بیشتر برای مواقعی است که طول عمر بشکه تمام شده و دیگر نمی توان برای مصارف جدی تر از آن ها استفاده کرد. کاربردهای خلاقانه بشکه پلاستیکی برای ساخت گلدان و کود تا قایق و باربیکیو وجود دارد. بسیاری از افراد تصورشان بر این است که بشکه پلاستیکی پس از اتمام طول عمرشان، دیگر کارایی نداشته و بایستی دور انداخته شوند و به همین ترتیب به محیط زیست آسیب رسان خواهند بود. در صورتی که این تصور کاملا اشتباه است.

برای چه مواردی میشه از بشکه پلاستیکی استفاده کرد؟ دوامشون چقدره؟

بشکه پلاستیکی موارد مصرف متعدد و زیادی دارد. از آن می توانید برای ذخیره سازی و حمل و نقل مواد غذایی، روغن های صنعتی، مواد شیمیایی و … استفاده کنید. بشکه پلاستیکی به دلیل اینکه از پلی اتیلن با چگالی بالا ساخته شده بسیار بادوام است و میتواند بارها و بارها استفاده شود بدون اینکه نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. 

در بشکه های ویژه مواد شیمیایی، مواد اسیدی، خطرناک، خورنده و … ذخیره سازی می شوند. مواد سازنده بشکه پلی اتیلنی نسبت به این مواد مقاوم هستند و هیچ تغییری در آنها پدید نمی آید. بشکه های ویژه روغن صنعتی نیز در صنایع مربوطه کاربرد دارند. هر نوع روغن صنعتی از انواع مخصوص ماشین آلات گرفته تا دیگر انواع در این بشکه ها می توانند نگه داشته و حمل و نقل شوند.

برای خرید بشکه باید حضوری اقدام کنیم؟یا به صورت آنلاین هم می تونیم سفارش بدیم؟

هر دو امکان خرید آنلاین بشکه پلاستیکی یا مراجعه و بازدید حضوری جهت سفارش محصول امکان پذیر است.

بشکه ها فقط ۲۲۰ لیتری هستند؟ کوچک تر به فروش نمی رسد؟

در حال حاضر پناد پلاستیک فروشنده بشکه پلاستیکی 220 لیتری است. معمولا بشکه پلاستیکی 220 لیتری به دلیل تداوم بالای مواد سازنده اش و حساس نبودن به خوردگی و همچنین قابلیت نگه داری محصولات برای مدت طولانی، بدون کمترین آسیب و آلودگی، ترجیح داده می شود. بشکه های پلاستیکی مختلفی در ابعاد گوناگون ساخته و عرضه می شوند که میتوانید بسته به نیاز خود آنها را تهیه کنید. پناد پلاستیک با ساخت بشکه های پلاستیکی 220، که برای اکثر مصارف با مقدار های زیاد مناسب هستند، زندگی روزمره خیلی ها را آسان کرده است.

وزن بشکه ها چند کیلو است؟

بشکه پلاستیکی 220 لیتری ال رینگ با درب نهایتا تا 11 کیلوگرم و بدون درب نهایتا 9 کیلوگرم است. از مزایای مهم بشکه پلاستیکی وزن کم آنها می باشد که در حمل و نقل و صرفه جویی در هزینه ها اهمیت بالایی پیدا میکند. در مقابل یک بشکه فلزی بیش از 21 کیلوگرم وزن دارد که میتواند هزینه ها را به مقدار قابل توجهی بالا ببرد.

مواد سازنده بشکه پلاستیکی شما پلی اتیلن سنگین هستند یا سبک؟

تمامی بشکه های پلاستیکی پناد پلاستیک از پلی اتیلن سنگین (با چگالی و وزن مولکولی بالا) ساخته می شوند. پلاستیک HDPE به عنوان یکی از همه کاره ترین مواد پلاستیکی، در طیف وسیعی از کاربردها استفاده می‌شود. پلاستیک HDPE که به دلیل استحکام کششی برجسته و نسبت استحکام به چگالی زیاد معروف است، دارای مقاومت بالا و نقطه ذوب بالا است. تخته های پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) با کیفیت صنعتی، تایید شده در FDA ،  NSF و USDA هستند که نیاز به تعمیر کم و ایمنی طولانی مدت دارند. سطح بافت آنها باعث می‌شود که مواد غذایی را با خیال راحت در آنها نگه دارید.

آیا میشه بشکه های پلی اتیلنی رو دفن کرد؟

بله بشکه های پلی اتیلنی را می توان دفن کرد؛ جهت کسب اطلاعات دقیق تر با ما تماس بگیرید.

بشکه پلاستیکی که شما تولید می کنید، دارای چند لایه دیواره هستند؟ میزان مقاومتشان چقدره؟

کارخانه های تولید بشکه از فرآیندی تحت عنوان قالب گیری چرخشی برای تولید بشکه پلاستیکی استفاده می کنند. بشکه پلاستیکی پناد پلاستیک دارای ضخامت دیواره زیاد و مقاومت فوق العاده ای در برابر ضربات و تنش های محیطی است. بشکه پلاستیکی 220 با دیواره های محکمی ساخته شده اند تا امنیت محصولات ذخیره شده را تضمین کنند و همینطور احتمال نشتی مایعات خطرناک را به شدت کاهش دهند. جهت کسب اطلاعات تکمیلی در این مورد تماس بگیرید.

از بشکه های مخصوص ذخیره غدا برای ذخیره مواد شیمیایی هم میشه استفاده کرد؟ یا مقاومتشون کمتره؟

تنها تفاوت بشکه های ویژه مواد شیمیایی و بشکه های مخصوص ذخیره مواد غذایی، استفاده از مواد فود گرید در ساخت بشکه است؛ بشکه های مواد غذایی دارای ذراتی در ساختارشان هستند که آن ها را مناسب ذخیره و حمل و نقل مواد غذایی کرده است. بشکه پلاستیکی فود گرید تحت آزمایش های دقیق برای رنگ های مضر و مواد شیمیایی قابل شستشو قرار گرفته است. با جستجوی کد رنگ آبی یا سبز می توانید آنها را پیدا کنید. رنگ‌های دیگر درجه مواد غذایی در نظر گرفته نمی‌شوند. زیرا از پلاستیک بازیافتی ساخته شده‌اند که احتمالاً حاوی مواد سمی است. شما قادر خواهید بود بشکه های فود گرید را با کد رنگ تشخیص دهید و با این کار در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.