8 نکته ایمنی برای حمل مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی

8 نکته ایمنی برای حمل مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی

استفاده از بشکه پلاستیکی برای حمل مواد شیمیایی صنعتی یک گزینه محبوب است. بشکه های پلاستیکی از محبوب ترین اقلام برای انتقال مواد در مسیرهای طولانی هستند. بنابراین ما فکر می‌کنیم مهم است که مشتریان ما بهترین اطلاعات موجود را در مورد نحوه ایمن ذخیره، حمل و توزیع مواد شیمیایی داشته باشند. هنگام ذخیره مواد شیمیایی در یک بشکه پلاستیکی، این هشت نکته را در نظر داشته باشید تا به ایجاد محیطی ایمن و سازنده کمک کنید.حمل مواد شیمیایی با بشکه پلاستیکی

بدانید که کدام مواد شیمیایی را نمی‌توان در بشکه های HDPE ذخیره کرد.

بشکه های پلی اتیلنی با چگالی بالا (HDPE) برای اکثر مواد شیمیایی یک گزینه عالی است زیرا تقریباً در برابر هر ماده‌ای مقاوم هستند. با این حال، برخی از مواد شیمیایی بسیار خورنده و واکنش پذیر هنوز نباید در این بشکه‌ ها ذخیره شوند. اطمینان حاصل کنید که لیست کاملی از تداخلات HDPE را بررسی کنید تا مطمئن شوید مواد شیمیایی شما با بشکه پلاستیکی سازگار است.

روش‌های ایمنی را با جزئیات بیاموزید و نسخه‌هایی از کتاب راهنمای واکنش‌های مهم را داشته باشید.

هیچ جایگزینی برای آگاهی کامل و عمیق از روش‌های ایمنی مربوطه وجود ندارد. «راهنمای واکنش‌های مهم» یک منبع بسیار مهم است. زیرا دستورالعمل های مفصلی در مورد نحوه واکنش و انواع مختلف حوادث خطرناک ارائه می‌دهد. اطمینان حاصل کنید که شما و کارکنان نیز با این روش‌ها آشنا هستید.

مطمئن شوید که تمام بشکه ها به درستی برچسب گذاری شده‌اند.

برچسب زدن مناسب امکان استفاده ایمن از بشکه های پلاستیکی را می‌دهد. الزامات برچسب زدن مواد شیمیایی (GHS) را بخوانید تا بدانید آیا مواد شیمیایی شما خطرناک محسوب می‌شوند و آیا برای بشکه های حمل و نقل خود به برچسب hazmat(مواد خطرناک) نیاز دارند.

بشکه های بازسازی شده را از شرکتی بخرید که از فرآیند ترمیم کامل استفاده می‌کند.

بشکه‌ های پلاستیکی بازسازی شده می‌توانند مقدار قابل توجهی در هزینه شما صرفه‌جویی کنند. اما شما نمی‌خواهید کیفیت را در این راه فدا کنید. بنابراین، بشکه های بازسازی شده فقط باید از یک تامین کننده واجد شرایط خریداری شوند.

تجهیزات ایمنی مانند سینی های مخصوص و بشکه‌ های اضافی را در مواقع اضطراری آماده داشته باشید.

داشتن تجهیزات ایمنی مناسب می‌تواند در شرایط اضطراری تفاوت ایجاد کند. بنابراین، شما همیشه باید تجهیزات کلیدی را برای جلوگیری از نشت در یک لحظه آماده داشته باشید. همچنین باید بررسی کنید که کدام کپسول آتش نشانی با انواع موادی که ذخیره می کنید سازگار است و نوع صحیح آن در دسترس شماست.

قبل از حمل مواد شیمیایی، مطمئن شوید که بشکه ها کاملاً بسته شده‌اند.

بشکه های پلاستیکی حمل و نقل عموماً دو نوع دارند: دهانه باز و دهانه بسته. مهم نیست که از کدام یک استفاده می‌کنید. مهر و موم بشکه ها باید محکم باشند و نشتی نداشته باشند. حتی یک مورد کوچک می تواند به سرعت بزرگتر شود.

از ابزارهای مناسب برای ایمن سازی تخلیه مواد شیمیایی از بشکه پلاستیکی استفاده کنید.

وقتی مواد شیمیایی یک بشکه پلاستیکی را تخلیه میکنید، باید ابزار مناسبی داشته باشید تا این کار را به درستی انجام دهید. قبل از شروع، باید فهرستی از لوازم جانبی مورد نیاز خود تهیه کنید. از جمله قیف، پمپ ها، شیرها و آچار. اگر ماده شما مایعی است که نیاز به گرم شدن دارد، از گرم‌کننده های بشکه ها استفاده کنید.

به طور منظم بشکه پلاستیکی خود را بررسی کنید تا از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل کنید.

بازرسی منظم از بشکه های پلاستیکی در انبار باید به اندازه روش‌های استاندارد مانند تهیه موجودی، بخشی از عملیات انبار باشد. خیلی بهتر است که نشت یا مسئله دیگری را زودتر کشف کنید تا رفع شود.

پناد پلاستیک ایمن ترین بشکه های پلاستیکی را در اختیار شما قرار می‌دهد. برای آشنایی با محصولات به این صفحه مراجعه کنید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.