8 نکته برای ذخیره مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی

8 نکته برای ذخیره مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی

8 نکته برای ذخیره مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی

از مهم ترین نکات در ذخیره سازی و حمل و نقل مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی، جلوگیری از نشت مواد و ورودشان به محیط اطراف است؛ منظور ما از مود شیمیایی، مواد سمی و خطرناکی است که هم برای انسان ها و هم محیط زیست خطرناک هستند. ما قصد داریم در این مطلب 8 نکته برای ذخیره مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی را ذکر کنیم.

چنانچه مواد شیمیایی به محیط راه پیدا کنند، پاک کردنشان هم خطرناک و هم پرهزینه است. بنابراین تنها راهی که پیش روی شماست، پیشگیری از نشتی اولیه ماده شیمیایی از داخل بشکه به فضای آزاد است.

از محبوب ترین ظرف ها برای حمل و نقل مواد شیمیایی بشکه های پلاستیکی هستند. بشکه های پلاستیکی جز پرفروش ترین و محبوب ترین محصولات جهت ذخیره سازی و حمل و نقل مواد مختلف چه در مسافت های کوتاه و چه در مسافت های طولانی هستند. پناد پلاستیک نیز بشکه ویژه مواد شیمیایی با کیفیت بسیار بالا و با قیمت بسیار مناسب به فروش می رساند.

شناسایی موادی که نباید در بشکه پلاستیکی ذخیره شوند

بشکه های ذخیره سازی پلی اتیلنی با چگالی بالا (HDPE) گزینه ای عالی برای اکثر مواد شیمیایی هستند زیرا تقریباً در برابر هر ماده معمولی ای مقاوم هستند. با این حال، برخی از مواد شیمیایی که بسیار خورنده و واکنش پذیر هستند نباید در این بشکه ها ذخیره شوند.

لیست مربوط به فعال و انفعالات پلی اتیلن سنگین را بررسی کنید، گواهینامه un و استاندارد های بشکه را چک کنید تا اطمینان حاصل کنید که مشکلی در ذخیره ماده شیمیایی موردنظر در بشکه پلاستیکی وجود ندارد.

موادی که نباید در بشکه پلاستیکی ذخیره شوند
مواد شیمیایی که نمی توانند در بشکه پلاستیکی ذخیره شوند

فراگیری روش های ایمنی و همراه داشتن کتاب راهنمای اضطراری

مهم است که تمامی نکات ایمنی مربوط به نگهداری مواد شیمیایی را فرا بگیرید و همچنین دفترچه راهنمای حمل این مواد با استفاده از بشکه های پلاستیکی را همیشه در دست داشته باشید. در این دفترچه دستورالعمل دقیق درمورد نحوه پاسخگویی به انواع مختلف حوادث و خطرات ناشی از نشتی مواد شیمیایی و … ارائه شده است.

اطمینان حاصل کردن از برچسب گذاری صحیح تمام بشکه ها

برچسب زدن صحیح به کارکنان دانش لازم را می دهد تا با ایمنی کامل از بشکه های شیمیایی استفاده کنند. بر روی این برچسب ها تعیین شده که چه موادی، به چه مقدار، با چه میزان حساسیت و خطر، نیازمند به چه پروسه نگهداری و … در بشکه موردنظر قرار دارند؛ به همین ترتیب افراد می دانند که با چه میزان حساسیتی باید با این بشکه های پر از مواد خطرناک رفتار کنند.

خرید بشکه های بازیافتی از شرکت های بازیافت کننده کامل بشکه

بشکه های دست دوم و یا تعمیر یافته می توانند به میزان قابل توجهی در کاهش هزینه های مصرفی شما تاثیرگذار باشند؛ اما اگر برای مصارف مهم و حیاتی قرار است از این بشکه های استفاده کنید، اهمیت دارد که بشکه پلی اتیلنی شما از کیفیت خوبی هم برخوردار باشد.

حتما بشکه های خود را از تولیدکننده ای معتبر و مطمئن مانند پنادپلاستیک خریداری بفرمایید. نکته: بشکه های اصلاح یافته و بازیافتی برای ذخیره مواد غذایی مناسب نیستند.

انبوه بشکه های آبی پلاستیکی
بشکه های بازیافتی پلاستیکی

در دسترس نگه داشتن تجهیزات ایمنی برای مواقع ضروری

داشتن تجهیزات ایمنی مناسب می تواند در شرایط اضطراری تفاوت ایجاد کند. بنابراین، سعی کنید حین حمل بشکه های حاوی مواد شیمیایی تجهیزات ایمنی مناسب را همراه خود داشته باشید. با این کار به سرعت می توانید خطرات احتمالی را مهار کنید.

اطمینان از مهر و موم بودن بشکه پیش از حمل و نقل

بشکه های پلاستیکی مخصوص حمل و نقل دارای دو نوع دهانه باز و دهانه بسته هستند؛ فرقی نمی کند که از کدام نوع استفاده کنید، مهم این است پیش از حمل و نقل محصولات از مهر و موم شدن درب آن ها و عدم نشتی محصولات اطمینان حاصل کنید. حتی کوچک ترین ذره ای از نشتی مواد هم می تواند مشکل ساز باشد.

استفاده از تجهیزات مناسب جهت خارج کردن مواد شیمیایی از درون بشکه

هنگامی که محتوای شیمیایی یک بشکه را تخلیه می کنید، برای انجام صحیح آن، باید ابزار مناسب در دست داشته باشید. قبل از شروع، باید لیستی از لوازم جانبی مورد نیاز خود تهیه کنید؛ از جمله قیف، پمپ، شیر آب و ابزاری برای باز کردن مهر و موم درب بشکه.

خروج ماده سبز رنگ از بشکه آبی پلاستیکی
خروج مواد شیمیایی از بشکه

بررسی مداوم بشکه ها

بازرسی منظم از بشکه های پلاستیکی در انبار باید به اندازه اقدامات استاندارد مانند تهیه موجودی، بخشی از عملیات انبار باشد. بسیار بهتر است که نشت یا هر مشکل دیگری را زود کشف کنید تا قبل از اینکه یک اتفاق ناخوشایند (و احتمالاً خطرناک) به وجود آید، بتوان آن را برطرف کرد.

سخن آخر

این که آیا شما مواد شیمیایی تولید می کنید ، مواد شیمیایی توزیع می کنید یا هر دو ، استفاده از روش های مناسب برای دست زدن به مواد از ابتدا به شما کمک می کند تا عملیات شما ایمن تر ، کارآمدتر و سودآور باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مجموعه درام و تجهیزات حمل و نقل پلاستیکی Air Sea Containers ، فقط کافی است به ما کمک کنید.

سوالات متداول 8 نکته برای ذخیره مواد شیمیایی در بشکه پلاستیکی

  • بهتر است از بشکه پلاستیکی برای ذخیره مواد شیمیایی استفاده کنیم یا بشکه فلزی؟
    بشکه های پلی اتیلنی جدید برای حمل و نقل مواد شیمیایی گزینه فوق العاده ای هستند؛ اما در کل شما از هر دو نوع پلاستیکی و فلزی می توانید استفاده کنید.
  • بشکه های پلی اتیلنی دست دوم هم برای ذخیره مواد شیمیایی مناسب هستند؟
    بشکه های دست دوم را ابتدا از نظر میزان مقاومت و کیفیتشان بررسی کنید و چک کنید که برای ذخیره ماده شیمیایی موردنظر شما مناسب باشند.
  • بشکه های پلاستیکی دچار خورندگی توسط مواد شیمیایی نمی شوند؟
    بشکه های پلی اتیلنی از موادی تشکیل می شوند که نسبت به مواد اسیدی و خطرناک کاملا مقاوم هستند و دچار خوردنگی و زنگ زدگی نمی شوند.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها