ابعاد بشکه

ابعاد بشکه

بشکه های پلاستیکی و یا پلی اتیلنی دارای انواع مختلفی با ابعاد متنوعی هستند که در بازار با قیمت هایی متفاوت و اغلب مناسب عرضه می شوند. در مقالات دیگر به تفصیل در رابطه با بشکه پلاستیکی و مخازن پلی اتیلنی (به خصوص مخازن آب) توضیح داده ایم. در این مطلب می خواهیم در رابطه با ابعاد بشکه های پلاستیکی نکاتی را ذکر کنیم.

بشکه پلاستیکی 220

بشکه های پلاستیکی 220 که عده زیادی تحت عنوان دبه پلاستیکی آبی می شناسند در صنایع مختلفی برای مصارف فراوانی کاربرد دارند. در کل بشکه های پلی اتیلنی دارای ابعاد و سایز های مختلفی هستند که در اینجا برخی را ذکر کرده ایم.

بشکه ها دارای دو نوع دهانه باز و دهانه بسته هستند. ابعاد بشکه هایی که پناد پلاستیک، تولید کننده بشکه 220 عرضه می کند در رابطه با هر یک ازمحصولاتشان، به قرار زیر است:

بشکه پلاستیکی
بشکه پلاستیکی 220

بشکه مواد غذایی

بشکه های ویژه مواد غذایی، طبیعتا جهت ذخیره سازی مواد غذایی بایستی دارای استاندارد های FDA و همچنین food grade باشند. عموما از بشکه های دهانه باز برای این منظور استفاده می کنند. طبق مواد مرغوبی که در ساخت و تولید این بشکه ها به کار می گیرند، در برابر تولید و رشد باکتری ها و قارچ ها کاملا مقاوم هستند.

همچنین از لحاظ نوع طراحی و درب هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، موادی که در این بشکه ها ذخیره می شوند در کمال امنیت و بدون هیچ مشکلی حمل و نقل می شوند. همچنین به جهت استفاده از اورینگ های food grade قرار گرفته در درب بشکه، کاملا آب بندی می شوند.

ابعاد بشکه مواد غذایی

ابعاد بشکه های ال-رینگ دهانه باز مواد غذایی به ترتیب زیر است:

  • وزن این بشکه با PDL 7000، بدون درب 7.0 کیلوگرم است. (با افزایش هزارتایی PDL، وزن هم به میزان یک کیلو افزایش می یابد.) و وزن این بشکه با همین میزان پی دی ال همراه با درب، 9.0 است. چ
  • تلرانس 250 است.
  • ارتفاع بشکه بدون درب 945 میلی متر و ارتفاع با درب 955 میلی متر است.
  • قطر بدنه نیز 584 میلی متر است.
  • ظرفیت آن نیز به صورت اسمی 226 لیتر، اما واقعی 220 لیتر است.
بشکه 220
بشکه مواد غذایی

ابعاد بشکه مواد شیمیایی

بشکه های مواد شیمیایی در قسمت بالایی بشکه دارای رینگی هستند و هیچ دستگیره جهت جا به جاییشان بر روی بدنه تعبیه نشده است، به همین سبب نسبت به دیگر بشکه از مقاومت بالاتری نسبت به تنش های محیطی و ضربات احتمالی برخوردار هستند.

بشکه های مواد شیمیایی به سبب کاربردشان، بایستی طوری طراحی شوند که در صورت حمل مواد شیمیایی خطرناک مشکلی ایجاد نکنند. از این رو این بشکه ها به صورت دهانه بسته هستند و حاوی دو درب 2 اینچی هستند. هر دو این درب ها نیز با پلمپ بسته شده اند تا حفاظت بیشتری به عمل آورند.

هر چند این طور نیست که از بشکه ها تنها برای مصارف جا به جایی یا ذخیره سازی مواد شیمیایی استفاده شود، در انواع صنایع غذایی، دارویی، نفت و گاز و … نیز کاربرد دارند.

ابعاد بشکه مواد شیمیایی

ابعاد بشکه های ال-رینگ دهانه بسته نیز به صورت زیر است:

  • وزن این بشکه ها با PDL 7000 در حدود 7/5 است. (در صورت افزایش هزارتایی PDL به وزن هم به میزان 1 کیلو افزوده می شود.)
  • تلرانس این بشکه 0/5 است.
  • ارتفاع آن ها 930 میلی متر است.
  • قطرشان 584 میلی متر است.
بشکه پلی اتیلنی
بشکه مواد شیمیایی

بشکه روغن صنعتی

این بشکه ها نیز همانند بشکه های ویژه مواد شیمیایی، از مقاومت بالایی برخوردار هستند. همان رینگ و عدم استفاده از هیچ دستگیره ای بر روی بدنه، در این بشکه ها نیز رعایت شده است. بشکه های ویژه روغن های صنعتی، دارای دو درب دو اینچی هستند.

از این بشکه ها در صنایع روغن و گریس و در کل تمامی صنایع مربوط به روغن های صنعتی استفاده می کنند. ابعاد این بشکه ها دقیقا همانند بشکه های مواد شیمیایی، به عبارتی بشکه های الرینگ دهانه بسته است.

ابعاد بشکه

در این مطلب تلاش کردیم، ابعاد بشکه های 220 لیتری را به طور کامل برایتان شرح دهیم و شما را با اندازه های آن ها تا حد امکان آشنا سازیم. همانطور که متوجه شدید، دهانه باز یا بسته بودن بشکه ها و استفاده از درب در افزایش وزن و ارتفاع تاثیر گذار است.

بشکه
ابعاد بشکه

قیمت بشکه خالی

قیمت یک بشکه خالی پلاستیکی، بنا بر فاکتور های گوناگونی تعیین می شود. به عنوان مثال، بشکه های ال رینگ نسبت به انواع معمولی از قیمت بیشتری برخوردار هستند. موادی که رد ساخت این بشکه ها مورد استفاده قرار می دهند و روش ساخت نیز در تعیین قیمت تاثیر گذار است.

سخن آخر

بشکه پلاستیکی 220 لیتری مورد نظر خودتان را از ما بخواهید تا با اطمینان خاطر و به دور از نگرانی از خرابی محصولاتتان آن ها  را مورد استفاده قرار دهید.

اشتراک گذاری این مقاله

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جستجو در سایت


دسته بندی


آخرین مقالات


برچسب ها